Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Nedir?


Dijitalleşme, hızlanarak dünyayı şekillendirmeye devam ediyor. Değişen dünyaya entegre olabilen pazarlama stratejilerinin de önemi giderek artıyor.

Dijital pazarlama, elektronik ortamda ürün ve hizmetinizi tanıtabileceğiniz, günümüz teknoloji dünyasında geleneksel medyaya göre daha avantajlı ve tercih oranı yüksek pazarlama yöntemidir. Dijital kanalları kullanan bu verimli pazarlama yönteminin önde gelen kanalları internet, sosyal medya ve mobil platformlardır. 

Dijital pazarlama geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha güncel ve yeni dünyaya uyum sağlıyor.

Dijital pazarlamanın geleneksel pazarlamadan maliyet, iletişim, zaman, kapsam, kullanılabilirlik, deneyim sunumu ve kullanılan dil açısından farkları vardır. Dijital pazarlama, geleneksel pazarlamaya kıyasla daha uygun bütçelerle, her an her yerde geniş bir kitleye hitap eder. Geleneksel pazarlamada tek taraflı iletişim söz konusuyken, dijital pazarlamada hedef kitle ile interaktif bir ortamda karşılıklı etkileşim vardır. Dijital pazarlamada farklı internet kullanıcılarına hitap eden bir çok kanal vardır ve daha samimi bir dil kullanılır.

“Dijital pazarlama yenilikçidir, eğlendirirken bilgilendirir ve zengin deneyim sunar”

Dijital pazarlama kanalları akıllı telefonlarla birlikte giderek daha geniş bir alana yayılıyor. Dijital pazarlama yöntemlerini genel çerçevede şu şekilde listeleyebiliriz.

* SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
* SEM (Arama Motoru Pazarlaması)
* Dijital PR
* İçerik Pazarlaması ve Otomasyonu
* Blogger, influencer etkileşimi
* Sosyal Medya Yönetimi
* Dijital Reklam Planlama
* E – Mail Pazarlaması
* Görüntülü Reklam Pazarlaması

Biz Arma PR olarak; markanızın, doğru kanallar kullanılarak, doğru müşterilere en efektif ve hızlı bir biçimde ulaşmasını sağlıyoruz. Her sektörde ve her firmanın dinamiklerine göre farklı iş modelleri ile kalıcı başarı elde etmenizi sağlıyoruz.